مردی که با دندانش کاشی علیپور را خورد کرد

کاشی علیپور رایج ترین نوع کاشی کاری است که برای کفپوش استفاده می شود. آنها از سیلیس و خاک رس تشکیل شده اند که در دماهای بالا سخت می شوند. در سرامیک دو نوع طرح کاشی وجود دارد که عبارتند از کاشی لعابدار و کاشی کواری.

کاشی های لعاب دار دارای پوشش لعاب هستند که پس از پختن کاشی های سرامیکی به آن اضافه می شود تا رنگ ها و بافت های مختلف به دست آید. این کاشی ها دارای سبک های خوبی هستند و در رنگ های مختلف در مقایسه با کاشی های کواری موجود هستند و همچنین ضد لکه و آب هستند.

کاشی های معدنی کاشی های بدون لعاب هستند که به دلیل ناهمواری و مقاومت در برابر لغزش بیشتر در پارکینگ ها و مسیرهای پیاده روی استفاده می شوند. این کاشی ها در رنگ های قرمز، خاکستری و قهوه ای و به اشکال مربع، مستطیل و شش گوش هستند.

این کاشی ها با استفاده از خاک رس ریزدانه در دماهای بالاتر نسبت به کاشی و سرامیک ساخته می شوند. آنها متراکم تر، قوی تر هستند و رطوبت را بهتر و گران تر از کاشی های سرامیکی جذب می کنند. آنها در تمام سطوح در دسترس هستند و برای نصب در داخل و خارج از خانه استفاده می شوند.

کاشی های شیشه ای مثال انجماد شیشه ای برای ساخت این کاشی ها انجام می شود. آنها حاوی مواد خاک رس و سیلیس هستند و سخت تر از کاشی های سرامیکی هستند. آنها سرعت جذب آب پایینی دارند و می توانند دست نخورده باقی بمانند تا فرسوده شوند.

ما می توانیم انواع مختلفی مانند کاشی شیشه ای لعاب دار، کاشی شیشه ای شیشه ای چینی، و کاشی شیشه ای دوبار شارژ را پیدا کنیم که از نظر ضخامت، سبک و فاکتورهای رنگ با یکدیگر متفاوت هستند.