خوردن گل گاوزبان در سال 1401 موجب جلوگیری از حالت تهوع می شود

گیاه گل گاوزبان در سال 1401 یک ساله با گلهای نفیس، آبی روشن و ستاره مانند است که خوراکی است. گلهای گاوزبان دارای بساکهای سیاه بسیار برجسته ای هستند که از مرکز آن رشد می کنند. ارتفاع آن حدود 1 تا 3 فوت با شاخه های متعدد، ساقه های توخالی و برگ های بیضی شکل و نوک تیز بزرگ، سبز مایل به خاکستری که کرکدار هستند رشد می کند.

گیاه گل گاوزبان زمانی به عنوان “گیاه شجاعت” شناخته می شد. گل‌های زیبای گل گاوزبان به رنگ آبی خوش‌رنگ توسط خانم‌ها روی لباس‌های شوالیه‌هایی که در شرف آغاز یک جنگ صلیبی بودند، گلدوزی می‌شدند و برای طعم دادن به شراب برای سربازانی که برای نبرد آماده می‌شدند استفاده می‌شدند.

گیاه گل گاوزبان بومی جنوب اروپا و منطقه مدیترانه است، جایی که در خاک غنی و آفتاب کامل رشد می کند. گیاه گل گاوزبان از دیرباز در باغ های گیاهی کشت می شده است. در بسیاری از اروپا و انگلستان طبیعی شده است و همچنان در سراسر جهان کشت می شود.

روغن دانه گل گاوزبان منبعی غنی از اسید گاما لینولئیک (GLA)، یک اسید چرب امگا 6 و یکی از «چربی‌های خوب» است که برای سلامتی شما ضروری است و معمولاً با افزایش سن از بین می‌رود. گاهی اوقات به عنوان گل ستاره شناخته می شود، این واقعا یک گیاه زیبا است که سزاوار یک مکان در هر باغ است.

برگ‌ها و ساقه‌ها طعم لطیف خیار دارند و برای خرد کردن و افزودن به سالاد عالی هستند. به طور مشابه، گل های زیبای بنفش و آبی برای شناور شدن در نوشیدنی های تابستانی عالی هستند. برای نوشیدنی‌های تابستانی نهایی، گل‌ها را به شکل تکه‌های یخ منجمد کنید- در Pimms عالی!

هنگامی که با کدو تنبل، کدو، توت فرنگی و گوجه فرنگی رشد می کند، یک گیاه همراه عالی برای تشویق گرده افشانی ایجاد می کند. برگ های تازه خرد شده را می توان به عنوان کمپرس برای پاهای خسته و متورم استفاده کرد.

یا برای نیش حشرات، نیش، کبودی، تورم و رگ به رگ شدن استفاده کرد. گفته می‌شود که گل‌ها و دانه‌ها سیستم هورمونی را دوباره متعادل می‌کنند و فشار خون را کاهش می‌دهند و همچنین اضطراب و افسردگی را کاهش می‌دهند.